İşaretler

Üçgen Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Üçgen Define İşareti

Üçgen define işareti, genel olarak yaygındır ve arazide bir taşın üzerinde olabilir. Bu durumda ne anlama geldiği önemlidir. Sizi defineyi bulmak üzere yönlendirdiğini bilmelisiniz. Peki, bu durumda ne yapılacak? Arazide duran üçgen yatay ya da dikey olabilir. İlk anlamı mahsendir. Mahsenin nerede olduğu da işaretin yorumlanması ile ortaya çıkacaktır. Üçgen define işareti anlamı son derece önemlidir. Çünkü mahsene işaret ettiğinden, kişinin bu şeklide bir işaret bulması durumunda direkt olarak gömüye çok yakın olduğu sonucu çıkmaktadır.

Üçgen Define İşaretleri Nasıl Yorumlanır

Definecilikte üçgen işaretinin anlamı mahsen demekse, bu mahsen nerede olabilir? Doğru bir yorumlama ve hareket ile defineye ulaşmak çok kolay. Öncelikle bu üçgenin yönünü, ne tarafta olduğunu, çevresini son derece iyi araştırın. Gözlemleyin. İncelemelerinizde başka bir işaret olup olmadığını da kesinlikle kontrol edin. Sonrasında definenin bulunması aşamasına geçin.

Define Üçgenin Neresinde?

  • Üçgenin 6 metre etrafında bir yerde mahsen vardır.
  • Çoğunlukla mahsenin bulunması, etrafındaki düzlükte olacaktır. İlk olarak çalışmalarınıza üçgenin önünde bulunan düzlükte yola çıkarak hareket edebilirsiniz.

Mahsenin bulunması için mutlaka bir araç kullanılmalıdır. Bu definecilikte alan tarama cihazları olabilir. Definecilikte üçgenin anlamı mahsen olduğundan, mahseni bulmak için dilerseniz yeraltı görüntüleme kullanılması da sağlanabilir. Direkt olarak bu görüntüleme işlemi ile mahsene ulaşmak söz konusu olabiliyor. Mahsen veya depoya ulaşmak mümkün.

Mahsenin Girişi

Girişin bulunması, yığma ile olabilir. Mahsenin girişinin bulunması için yığmaları kontrol etmek gerekiyor. Ayrıca bulunması için tünel yapılmış da olabilir. Bunu incelemek üzere bir araştırma yapmalısınız. Direkt üçgenin ön tarafından 6 metre kazarak aşağı inebilirsiniz. Çoğunlukla oda boş çıkar, ilk odadır. Yüzeyin 5 – 6 metre altındadır. Toprak ya da moloz dolu olabilir. Boşalttıktan sonra odada bir işaret aramanız gerekiyor. Diğer odalara geçmek için genel olarak zemini kırmak gerekiyor.

Odada Delik:

  • Sonrasında mahsenin gömü dolu odasını bulmak için aradığınız işaret yuvarlak olabilir. Yuvarlak bir delik. Bu genel olarak bir parmak büyüklüğünde oluyor. Definecilikte üç tane delik bulmak demek, orayı kırmak demektir. Bu kırma işleminden sonra küçük bir kuyu bulabilirsiniz. Kuyunun boşaltılmasını sağlayın. Kuyu derinliği değişir ama ortalaması 7 metre oluyor. Kuyuyu boşalttıktan sonra, hemen zeminine yakın olan yan duvarlardan birinde farklı renkte taş görebilirsiniz. Bu taşı aldıktan sonra ise bir tünel ile diğer odaya girmek mümkün.

Üçgen İşareti İle Define Bulmak

Bilmeniz gereken son derece önemli husus, eğer üçgen üzerinden yola çıkarak mahsenin ilk odasında bir şey bulursanız, diğer odaları aramamanız gerektiği. Eğer direkt olarak ilk odaya saklanmışsa, diğer odalar inşa edilmemiştir. Definecelikte üçgen anlamı sizi mahsene götüreceği yönündedir. Ona göre arama yapmalısınız.

Dedektör alırken nelere dikkat edilmeli

Dedektörleri yanlış anlatan kişi veya firmalar olabilir. Dedektörün tespit derinliğini olduğundan fazla söyleyerek sanki normal dedektörmüş gibi göstermeye size satmaya çalışanlar çıkabilir. Dedektörlerin genel olarak tespit derinliği 10 ila 50cm arasındadır. Dedektörü kişilerden değil dedektör firmalarından satın alın. Dedektör derinlik kıyaslaması için buraya tıklayınız. Dedektör almadan önce, danışmanlık hizmeti alıp amaca uygun cihaz tercihi yapılmalıdır. Başkalarının tavsiyesi üzerine cihaz alınmamalıdır. Ekstra masraflar yapmamak ve zamandan tasarruf sağlamak için doğru bilgilere www.dedektor.store adresinden ulaşıp, detaylı bilgi alıp daha sonra dedektör tercihinizi yapabilirsiniz. Unutmayınız ki, Türkiye coğrafyasında çalışan en iyi dedektör ve markalara bu adresten ulaşabilirsiniz. En iyi Metal dedektörleri için buraya tıklayınız.

Define Sohbeti

Define İşaretleri ve Çözümleri, Hazine Bilgileri ve Türkiye Define Haritaları hakkında her şeyi bulabileceğiniz yeni define forumu yayında! Şimdi define uzmanların yorumladığı konulara göz atın. Foruma girmek için buraya tıklayınız.

Define İşaretleri ve Çözümleri

En iyi define cihazı listesi 2023

Metal Dedektörler

Pointer Dedektörler

Aksesuarlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir