İşaretler

Kalp Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Kalp Define İşareti

Kalp define işareti en çok dere yataklarında olur  genelde tuzaklı dır, bu tuzak  dere suyundan aldığı güç ile çalışır, dikkat edin dere yatağında mağara, mahzen bulursanız hemen girmeyin, dere yataklarındaki kalplerin malı su göbeğe gelir seviyede saklanır kışın yükselir sularda mal suyun altında kalabilir dere yataklarındaki kalplerin malı en kolay yazın alınır. Kalp define işareti şelale yapan yerde ise meblağ şelale suyunun arkasındadır yazın şelale azalmadan mal alınmaz.

Kalp Define İşareti Hakkında Görüşler

  1. Kalp yanında ok işareti varsa tepede birde dikili taş vardır dikkat edin meblağ bu taşın çevresindedir, taş çevresinde giriş olup aşağı doğru 5 basamaklı merdivenle inilir dikkat edin burası tuzaklı dır.
  2. Kalp varsa bunun birde nişanı vardır burada birde kadın memesi gibi tek tepe varsa mal bu tepededir. dikkat edin bir kazan dolusu mal buradadır.
  3. Kalp sembolü bazı define tabirlerine göre altın anlamına gelir. Kalp sembolleri bütün olabileceği gibi üzerinde değişik şekiller bulunabilir ve parçalara ayrılmış olabilirler.

Maddeler Halinde Kalp Anlamları

kalp define işareti
  1. Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsanız bir tehlike sizi bekliyor demektir.
  2. Bu kalbin üzerinde kalbi ortadan ikiye bölen yıldırım, şimşek işareti vardır. Bu işarete çok dikkat edin, yıldırımın yönü tuzak veya tuzakların bulunduğu yeri işaret eder. Bu işaretin gösterdiği yönde araştırmalarınızı dikkatli yapın.
  3. Bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.
  4. Bu kalp üzerindeki işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kırıldığını gösterir. Bu işaret size tuzağın yakında olduğu uyarısını verir, fakat üzerinde tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir işaret göstermez.
  5. Bu kalp sembolü ise bir başka yönü belli olmayan tuzağı gösteren işarettir.

Kalp Define İşareti Yorumları

Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalp define işaretinin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir.

Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterebilir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Hobitec şirketinin uzmanlarına göre, Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 200 ft. Kadar bir daire içerisinde bulunabilir.

Önemli Bilgi

İzinsiz kazı söz konusu olur ise, devlet tarafından para cezasından başlayıp hapis cezasına kadar giden süreçler ve işlenen yasalar vardır. Bu yasalara uyup izinsiz kazı yapmamanızı öneririz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Dedektör alırken nelere dikkat edilmeli

Dedektörleri yanlış anlatan kişi veya firmalar olabilir. Dedektörün tespit derinliğini olduğundan fazla söyleyerek sanki normal dedektörmüş gibi göstermeye size satmaya çalışanlar çıkabilir. Dedektörlerin genel olarak tespit derinliği 10 ila 50cm arasındadır. Dedektörü kişilerden değil dedektör firmalarından satın alın. Dedektör derinlik kıyaslaması için buraya tıklayınız. Dedektör almadan önce, danışmanlık hizmeti alıp amaca uygun cihaz tercihi yapılmalıdır. Başkalarının tavsiyesi üzerine cihaz alınmamalıdır. Ekstra masraflar yapmamak ve zamandan tasarruf sağlamak için doğru bilgilere www.dedektor.store adresinden ulaşıp, detaylı bilgi alıp daha sonra dedektör tercihinizi yapabilirsiniz. Unutmayınız ki, Türkiye coğrafyasında çalışan en iyi dedektör ve markalara bu adresten ulaşabilirsiniz. En iyi Metal dedektörleri için buraya tıklayınız.

Define Sohbeti

Define İşaretleri ve Çözümleri, Hazine Bilgileri ve Türkiye Define Haritaları hakkında her şeyi bulabileceğiniz yeni define forumu yayında! Şimdi define uzmanların yorumladığı konulara göz atın. Foruma girmek için buraya tıklayınız.

Define İşaretleri ve Çözümleri

En iyi define cihazı listesi

Metal Dedektörler

Pointer Dedektörler

Aksesuarlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir