İşaretler

Koltuk Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Koltuk Define İşareti

Koltuk define işareti neyi simgeler? Koltuk işareti, mezar işareti midir? Koltuk işareti nerelerde bulunur? Ve daha bir çok soruya cevap aradığımız bu yazıdan fayda görmeniz umuduyla…

Koltuk Define İşaretleri Nasıl Yorumlanır

Define işaretleri arasında ilginç işaretlerden bir tanesi de Koltuk Define işareti ‘dir. Koltuk işareti, taşların oyularak oturulacak bir şekle getirilmesidir. Eski medeniyetlerde, iktidarın sembolü olarak kabul edilmiş ve bu anlama gelecek şekilde ören yerlerine veya dağ başlarına yapılmıştır. Defineciliği meslek edinen veya hobi olarak gören insanları ilgilendiren nokta ise, definede koltuk işaretinin kral mezarlarını simgeliyor oluşudur. Koltukların oymalarında ki işçilik, o medeniyetin gelişmişlik düzeyini ve refahını da bir anlamda bize sunar. İyi işçiliği olan bir koltuk, zengin ve gelişmiş bir medeniyeti simgelerken, işçiliğin kötü olduğu bir koltuk ise daha çok göçebe bir kavmi işaret etmektedir.

Ölen kralları için öncelikle yükseklerde bir yerde, genellikle kaya mezarı tarzında mezarlar yapılır. Bu kaya mezarları daha çok zemin altındaki kayalar oyularak yapılır. Mezar yapıldıktan sonra kralın ölüsü mezara konur ve kayanın açık olan kısmı, horasan ile sıvanır veya büyük kapak taşlarla kapatılır. Kral, mezara değerli eşyalarıyla konur. Bu ise definecileri cezb eden taraftır. Kralın zenginliğine bağlı olarak, mezarda ki zenginlikte değişkenlik gösterir.

Mezar, fark edilmeyecek şekilde üzeri toprak veya taşlarla kapatıldıktan sonra, kral mezarını gören bir mevkide koltuk yapımına başlanır. Mezar soyguncularına karşı kimi zaman koltuğun yönü, farklı yöne bakacak şekilde de yapılmaktadır. Ama genellikle mezarı gösteren yönde olacak şekilde yapılmaktadır. Bunun altında yatan inanç ise, Kralın Ruhu Mezarından çıktığında saltanatını hissedebilmesi için istediğinde tahtında oturabilsin diyedir. Koltuk taşı bulunduğunda yapılması gereken ilk iş, o koltuğa oturmak ve göze gelen ilk yerde araştırma yapmaktır. Bunun dışında ilginç yapılar veya düzlük bir alan da şüphelenilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Define İşaretini çözmek

Bu mezarların tespiti yeraltı görüntüleme sistemleri, çubuklar, alan taramalar ve dikkatli gözlemlerle tespit edilebilir. Çubuk ve alan tarama sistemleri bilimsel olmaktan öte psikolojik düşünceler ile yönetilebildiklerinden dolayı, sizi yorma ihtimalleri çok fazladır.

Önemli Bilgi

İzinsiz kazı söz konusu olur ise, devlet tarafından para cezasından başlayıp hapis cezasına kadar giden süreçler ve işlenen yasalar vardır. Bu yasalara uyup izinsiz kazı yapmamanızı öneririz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Dedektör alırken nelere dikkat edilmeli

Dedektörleri yanlış anlatan kişi veya firmalar olabilir. Dedektörün tespit derinliğini olduğundan fazla söyleyerek sanki normal dedektörmüş gibi göstermeye size satmaya çalışanlar çıkabilir. Dedektörlerin genel olarak tespit derinliği 10 ila 50cm arasındadır. Dedektörü kişilerden değil dedektör firmalarından satın alın. Dedektör derinlik kıyaslaması için buraya tıklayınız. Dedektör almadan önce, danışmanlık hizmeti alıp amaca uygun cihaz tercihi yapılmalıdır. Başkalarının tavsiyesi üzerine cihaz alınmamalıdır. Ekstra masraflar yapmamak ve zamandan tasarruf sağlamak için doğru bilgilere www.dedektor.store adresinden ulaşıp, detaylı bilgi alıp daha sonra dedektör tercihinizi yapabilirsiniz. Unutmayınız ki, Türkiye coğrafyasında çalışan en iyi dedektör ve markalara bu adresten ulaşabilirsiniz. En iyi Metal dedektörleri için buraya tıklayınız.

Define Sohbeti

Define İşaretleri ve Çözümleri, Hazine Bilgileri ve Türkiye Define Haritaları hakkında her şeyi bulabileceğiniz yeni define forumu yayında! Şimdi define uzmanların yorumladığı konulara göz atın. Foruma girmek için buraya tıklayınız.

Define İşaretleri ve Çözümleri

En iyi define cihazı listesi 2023

Metal Dedektörler

Pointer Dedektörler

Aksesuarlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir